Досудове врегулювання сімейних спорів

Поняття сімейної медіації.

Досудове врегулювання сімейних спорів – це процедура вирішення певної ситуації між членами сім'ї, або колишніми членами сім'ї до звернення до суду. Досудове врегулювання сімейних спорів, перш за все, розпочинається із проведення переговорів. У разі, якщо зацікавленим особам не вдається прийти до компромісу у своїх переговорах, то в такому разі досить часто сторони звертаються до третіх осіб, найчастіше – це юристи та адвокати по сімейним справам, які допомагають, за допомогою знань у сфері юриспруденції, досягти компромісу сторін. Такий процес отримав назву сімейної медіації, а треті особи, які, як показує практика, найчастіше запрошуються сторонами для того, аби взяти на себе роль арбітра, називаються медіаторами. Отже, поняття сімейної медіації, як складової досудового етапу врегулювання сімейного спору, являє собою спосіб вирішення сімейних спорів між сторонами конфлікту за допомогою третьої незацікавленої особи (медіатора), який спрямований на пошук рішень, що відображають справжні інтереси кожної сторони, в процесі проведення певних переговорів.
У свою чергу, медіатор – це незалежна, незаангажована особа, яка здійснює, за допомогою своїх певних знань, навичок та практики, допомогу сторонам у вирішенні певної ситуації та досягти консенсусу у ній для того, щоб кожна сторона могла реально реалізувати свої відповідні права та інтереси у певних правовідносинах. На превеликий жаль, такий інструмент вирішення конфліктів, як сімейна медіація не дуже популярний в Україні. Загалом, сімейна медіація – це інструмент досудового врегулювання сімейних спорів, який стрімко розвивається у Європі. Так, в США наявне таке поняття як «присудова медіація» - це обов'язкова процедура звернення осіб до медіаторів для того, аби вирішити сімейний конфлікт. Така процедура повинна бути застосована в обов'язковому порядку до звернення до суду. Присудова медіація допомагає вирішити понад 60% сімейних конфліктів і не допустити звернення до суду.
За процедурою проведення медіації слідує процедура укладання угоди між сторонами, у якій прописуються всі важливі питання та складається покроковий план реалізації цих питань. Така угода складається на рівнозначних умовах для кожної із сторін і підписується ними. Дана угода є таким собі статутом сторін, в якому прописуються всі спірні питання та виписаний порядок їх вирішення, не звертаючись при цьому до суду.
Водночас з цим, як показує практика, є досить багато випадків, коли зацікавлені сторони звертаються до медіаторів і застосовують процедуру сімейної медіації уже під час судового провадження або після набрання рішенням суду законної сили, тобто в процедурі виконання рішення.
Переваги застосування медіації при вирішенні сімейних спорів.
Перша перевага при застосуванні медіації – це економія коштів. На теперішній час, для того, щоб суд здійснив розгляд певної сімейної справи, потрібно заплатити судовий збір, який є досить великим, а в деяких справах, наприклад, про поділ майна, стягнення частки майна, судовий збір становить велику суму грошей. Більше того, окрім судових витрат, сторонам потрібно буде витратити кошти та час на роботу із адвокатами та юристами по сімейним справам.
Друга перевага при застосуванні медіації – це досягнення реального результату під час проведення переговорів із залученням медіатора. Не секрет, що суд, при розгляді будь-якої справи, стає на сторону того учасника, який зміг довести свою позицію відповідними доказами. Водночас з цим, є багато випадків, коли особа не мала можливості надати певні докази, при цьому вона була права, однак за відсутності доказів суд не прийняв її аргументів. У такому разі права такої особи так і залишаються порушеними. Водночас з цим, медіація та укладання відповідного договору, може проходити без вивчення та пред'явлення відповідних доказів. Така процедура забезпечує реальне збереження прав та інтересів зацікавлених сторін.
Третя перевага при застосуванні медіації – це конфіденційність. При судовому процесі у випадках, коли спір надто зайшов у глухий кут, зазвичай, трапляються випадки розповсюдження скандалу у публічний простір із залученням різних третіх осіб: свідків, друзів, близьких родичів тощо. Натомість медіація носить за собою конфіденційний характер, бо вирішення спору відбувається виключно за участю зацікавлених сторін та медіатора, з яким сторони підписують договір про зберігання конфіденційної інформації.
Експерти не рекомендують втілювати процедуру медіації, як досудового етапу вирішення сімейних спорів, коли хоча би в однієї сторони відсутні добросовісні наміри, а також у справах, які виникають із сімейного насильства. Правовою основою застосування медіації є Наказ Мінсоцполітики України №892 від 17.08.2016г. «Про утвердження державного стандарту соціальної послуги посередництва (медіації)», яким передбачено право кожного на отримання послуги медіації, як способу мирного вирішення конфлікту/спору.
Якщо у Вас виникли будь-які юридичні питання або Вам необхідна юридична консультація із сімейного права, або представництво інтересів у суді, або послуги медіатора, просимо телефонувати за номером: +38(095) 201 89 45.
426
Успішно проведених процедур по розшуку майна боржника, встановлення доходів боржника та стягнення аліментів.
98%
Виграних справ.
645 443
Зекономлених коштів клієнтам.

Адвокат по сімейним та житловим справам у м. Полтава

Для вирішення сімейних спорів зверніться до нашого адвоката за номером:
+38 (095) 201 89 45

Або заповніть форму для зворотнього дзвінка:
Залиште свій номер телефону для зворотнього дзвінка!
Або зателефонуйте нам за номером:
+38 (095) 201 89 45
Не знайшли потрібну Вам послугу?
Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію!
Замовити зворотній дзвінок
Наш адвокат зателефонує вам для уточнення деталей!
Made on
Tilda