Розлучення. Шлюборозлучний процес

Досудовий порядок розлучення.

На сьогоднішній час, однією із найскладніших соціальних проблем, яка не може бути вирішена суспільством, є розлучення подружжя. За статистикою кількість розлучень в Україні з кожним роком зростає, що призводить до руйнування «інституту сім'ї». Проте, українське суспільство не є виключенням із правила. Досвід європейських країн-сусідів свідчить, що у Європі кількість подружжів щороку зменшується, причому це відбувається попри зростання кількості населення в цілому по планеті. Це пов'язано зі зміною цінностей та пріоритетів, стрімкими досягненнями як чоловіків, так і жінок у професійній сфері, а також іншими чинниками, які не можуть бути вирішені.
Шлюборозлучний процес згідно законодавства України може відбуватися двома шляхами: шляхом припинення шлюбу внаслідок його розірвання органом державної реєстрації актів цивільного стану (за заявою подружжя, яке не має дітей чи за заявою одного із подружжя) або шляхом розірвання шлюбу за рішенням суду (розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя чи розірвання шлюбу, шляхом пред'явлення позову). Досудовий порядок розлучення вважається найменш болючим та енергозатратним, в порівнянні з розлученням у судових органах, а також можливий за наявності обставин, таких як відсутність дітей та спору між подружжям про те, з ким із подружжя буде визначено місце проживання дитини. Відповідно до ст. 106 Сімейного кодексу України, подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя. Якщо заява, подана подружжям до органу РАЦС не була відкликана ними протягом одного місяця, орган орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу. Законодавством України також передбачається розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя. У такому випадку шлюб розривається органом РАЦС за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя: визнаний безвісно відсутнім або визнаний недієздатним. Консультація адвоката, що проводиться представником нашої компанії, зазвичай передбачає відповіді на всі ваші питання, у тому числі такі: який правовий статус майна після розлучення, чи припиняється право спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу та інші. За загальним правилом, розірвання шлюбу автоматично не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу. Розпоряджання майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється колишнім подружжям виключно за взаємною згодою.

Судовий порядок розлучення.
Сімейним кодексом України передбачено, що подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей. Знову ж таки, для того, аби чоловік та жінка, які бажають розірвати шлюб, мали час і обдумали, чи дійсно рішення про розлучення є виваженим та доцільним, чи не призведе воно до порушення прав та ментального здоров'я їхніх дітей, Сімейний кодекс України встановлює для подружжя строк у один місяць від дня подання заяви, після спливу якого суд постановляє рішення про розірвання шлюбу. Проте, не завжди подружжя може мирним шляхом урегулювати процес розлучення в судовому порядку. Найчастіше у нашому суспільстві трапляються випадки, коли чоловік та жінка змушені розлучатися, шляхом подання позовної заяви до суду. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Варто звернути увагу, що позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини, то чоловік та дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року. Відповідно до ст. 114 Сімейного кодексу України, у разі розірвання шлюбу органом РАЦС шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу. У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Про всі деталі розлучення у судовому порядку детально розповість адвокат по сімейним справам на юридичній консультації, повністю проаналізувавши вашу ситуацію. Зокрема, юрист по сімейним справам зорієнтує подружжя, коли вони матимуть змогу повторно одружитися після шлюбу, чи зможе дружина залишити після розлучення прізвище чоловіка, як поділити спільне сумісне майно або отримати грошову компенсацію від другого із подружжя, у якого залишається це майно.
Які документи потрібні для розлучення?
Процес розірвання шлюбу в Україні, як було нами зазначено вище, може відбуватися або в позасудовому порядку, або в судовому. В залежності від обраного вами порядку, існує своєрідний перелік необхідних документів. Для розлучення в органі РАЦС від подружжя необхідно:
1)письмова заява подружжя у якій повинно бути зазначено про відсутність у них спільних дітей або заява одного із подружжя (якщо інший визнаний безвісно відсутнім або визнаний недієздатним. Звертаємо увагу, що той із подружжя, який змінив своє прізвище у зв'язку з державною реєстрацією шлюбу повинен зазначити в заяві про розірвання шлюбу подружжя про бажання надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
свідоцтво про шлюб, у разі відсутності такого у подружжя, достатньо наявності в паспортах або паспортних документах заявника відмітки (штампа) про шлюб;
2) внутрішній паспорт обох із подружжя; У разі якщо в подружжя немає свідоцтва про шлюб, а також відсутні штампи (відмітки) про шлюб у паспортах, паспортних документах і відсутній актовий запис про шлюб або він не зберігся, то державна реєстрація розірвання шлюбу може бути проведена тільки після поновлення актового запису про шлюб.
Для розлучення в суді від подружжя необхідні зокрема, але не виключно такі документи:
· спільна письмова заява подружжя;
· письмовий договір про те, з ким із подружжя будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей;
· свідоцтво про шлюб;
· копії свідоцтв про народження усіх неповнолітній дітей;
· квитанція про сплату судового збору;
· позовна заява;
· внутрішній паспорт.
Розлучення з іноземцем.
Відповідно до законодавства України, підстави та способи припинення шлюбу в Україні регулюються сімейним та цивільно-процесуальним законодавством, проте якщо один із подружжя є громадянином іншої держави чи особою без громадянства, при розлучення варто також керуватися міжнародним приватним правом. Відповідно до ст. 63 Закону України «Про міжнародне приватне право», припинення шлюбу та правові наслідки припинення шлюбу визначаються правом, яке діє на цей час щодо правових наслідків шлюбу. Натомість, правові наслідки шлюбу визначаються: спільним особистим законом подружжя (lex patrie); законом спільного місця проживання подружжя, за умови, що один з подружжя продовжує проживати у цій державі (lex domicilii); правом держави, з яким обидва з подружжя мають найбільш тісний зв'язок іншим чином (proper law); законом, обраним подружжям (lex voluntatis). Знову ж таки, розлучитися з іноземцем можна двома способами: в позасудовому порядку, звернувшись в орган РАЦС або в судовому порядку. Проте, незважаючи на всю зрозумілість процесу припинення шлюбу, інколи розлучення з іноземцем може спричинити певні незручності, зокрема, якщо він проживає в іншій країні або місце проживання чи перебування якого невідоме. Адже в такому разі, не буде застосовуватися загальне правило подання позовної заяви за місцем проживання або місцезнаходження відповідача. Про всі тонкощі розлучення з іноземцем знає наша компанія адвокатів та юристів по сімейним справам. Наш юридичний досвід ґрунтується на глибокому знанні як українського законодавства та судової практики, так і практики ЄСПЛ і міжнародного приватного права. Юридична консультація по розлученню, що буде проводитись адвокатом у сімейних справах та адвокатом по поділу майна зорієнтує вас, аби процес розлучення пройшов максимально швидко та просто. Якщо у Вас виникли будь-які юридичні питання або Вам необхідна юридична консультація із сімейного права, або представництво інтересів у суді, просимо телефонувати за номером: +38(095) 201 89 45.
426
Успішно проведених процедур по розшуку майна боржника, встановлення доходів боржника та стягнення аліментів.
98%
Виграних справ.
645 443
Зекономлених коштів клієнтам.

Адвокат по сімейним та житловим справам у м. Полтава

Для вирішення сімейних спорів зверніться до нашого адвоката за номером:
+38 (095) 201 89 45

Або заповніть форму для зворотнього дзвінка:
Залиште свій номер телефону для зворотнього дзвінка!
Або зателефонуйте нам за номером:
+38 (095) 201 89 45
Не знайшли потрібну Вам послугу?
Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію!
Замовити зворотній дзвінок
Наш адвокат зателефонує вам для уточнення деталей!
Made on
Tilda